profesjonalne wędki karpiowe wędziska jaxon do połowu karpii akcesoria wędkarskie dla każdego połowy ryb wędkami jaxon

Idealne miejsca do wędkowania na Mazurach

post-img

Wędkowanie jest bardzo popularnym hobby w naszym kraju, a jednym z lepszych miejsc do jego uprawiania są Mazury – przepiękne i pełne ryb polskie jeziora. Dziś o kilku atrakcyjnych lokalizacjach do wędkowania na Pojezierzu Mazurskim i Suwalskim, które od wielu lat są miejscem letnich wyjazdów Polaków.

Jednym z lepszych miejsc na połowy są Wielkie Jeziora Mazurskie. Śniardwy to świetny przykład – jezioro jest duże oraz pełne niewielkich zatoczek, dzięki którym zamieszkuje je wiele gatunków ryb. Szczególnie upodobali sobie je fani połowu ryb drapieżnych, które osiągają w nim naprawdę spore rozmiary – mogą one zaskoczyć nawet doświadczonych wędkarzy. Również jezioro Hańcza, najgłębsze w Polsce, jest dobrym miejscem na połów. Położone bardziej na Suwalszczyźnie jezioro również jest pełne cenionych przez wędkarzy gatunków, jednak podczas łowienia należy uważać na nurków, którzy często zwiedzają dno tego głębokiego jeziora. Kolejnym punktem na mapie Suwalszczyzny jest jezioro Wigry, pełne silaw i siej, które na stałe już zagościły w regionalnym menu. Doświadczeni wędkarze na pewno nie pominą również obecnych w jeziorze ryb drapieżnych.

To tylko kilka propozycji z Pojezierza Mazurskiego i Suwalskiego, jednak skutecznie można łowić ryby na terenie całego kraju. Liczne i czyste rzeki a także zbiorniki rozsiane po całym kraju mają w swoich wodach liczne gatunku ryb, które na pewno będą znakomitym posiłkiem po wielu godzinach wędkowania.