profesjonalne wędki karpiowe wędziska jaxon do połowu karpii akcesoria wędkarskie dla każdego połowy ryb wędkami jaxon

Jak zachowywać się na rybach?

post-img

Wyjazd na ryby wiąże się nie tylko z odpowiednim wyposażeniem, ale także z zachowaniem, które nie będzie przeszkadzało w połowie nam i innym osobom na łowisku. O czym trzeba pamiętać?

Podstawą jest cisza – oczywiście, w granicach rozsądku, ale głośne słuchanie muzyki czy krzyk i bieganie może przepłoszyć ryby, przez co z wędkowania nic nie wyjdzie. Nawet mocne stąpanie jest odczuwalne przez ryby – echo w wodzie niesie się zupełnie inaczej, dlatego musimy zwrócić uwagę na nasze zachowanie na brzegu, zwłaszcza przy jego krawędzi musimy stąpać i zachowywać się maksymalnie cicho. Wykluczone jest także wrzucanie czegokolwiek do wody, co płoszy ryby – oczywiście, zanęta i przynęta to wyjątki, ale bez nich w ogóle połów nie mógłby się odbyć. Należy unikać także śmiecenia – łowisko jest wspólne dla wielu osób, dlatego wypada po sobie posprzątać po skończonym połowie. Śmieci, pojemniki, butelki, odpadki – wszystko powinniśmy zabrać ze sobą, jeśli w przyszłości nie chcemy sami natknąć się na podobne niespodzianki podczas wędkowania, które uprawia się znacznie przyjemniej w pięknych okolicznościach przyrody, a nie wśród śmieci.

Poza tym niezbędna jest oczywiście kultura i odpowiednie zachowanie wobec innych wędkarzy – pamiętajmy, że nie tylko my korzystamy z łowiska, a inni na pewno nie chcą przez nas wracać do domów z pustymi rękami. Gdyby każdy wędkarz stosowałby się do tych porad, na pewno wszyscy mogliby liczyć na o wiele większe połowy, pamiętajmy więc o tym, kiedy chcemy spędzić czas nie tylko na wpatrywaniu się w przynętę.