profesjonalne wędki karpiowe wędziska jaxon do połowu karpii akcesoria wędkarskie dla każdego połowy ryb wędkami jaxon

Najpopularniejsze miejsca do wędkowania

post-img

Wybranie odpowiedniego łowiska do połowu ryb jest niezmiernie ważne. Podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się trudne, niemniej jednak zwracając uwagę na to, by spełniało wszystkie nasze oczekiwania, z pewnością nam się to uda! Jak wybrać łowisko i gdzie pojechać? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Warto wiedzieć, iż wybór miejsca do wędkowania powinien być dostosowany do czasu, jaki możemy i chcemy spędzić nad łowiskiem. A zatem trzeba sobie zadać pytanie: czy będzie to wyjazd jednodniowy czy kilkudniowy? Poza tym należy zorientować się, czy obok naszego miejsca zamieszkania nie znajdują się przypadkiem akweny, w których można łowić ryby. Jeśli tak, to na warto się nad nie wybrać i sprawdzić panujące tam warunki. Może się bowiem okazać, że przypadnie nam do gustu i dalsze poszukiwania idealnego miejsca na połów staną się zbędne. Jednakże, jeżeli tak się nie stanie, trzeba rozejrzeć się za nieco dalej położonym obiektem. Takich w całym kraju nie brakuje, trzeba tylko zdecydować, które gatunki ryb zamierzamy łowić, spakować sprzęt i ruszyć w drogę. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu.

Na wędkowanie najlepiej wybrać się do pięknych i malowniczych obszarów naszego kraju, gdzie dodatkowo będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki.
Do wyboru mamy:

  • Bałtyk i Zatokę Gdańską – idealny wybór, gdy planujesz łowić łososie i dorsze. Wędkować można zarówno z brzegu, jak i z łódki.
  • Jezioro Hańcza – najgłębsze łowisko rynnowe w Polsce. Obfituje w szczupaki, trocie jeziorowe, głowacze białopłetwe i pręgopłetwe.
  • Jezioro Śniardwy – jego głębokość dochodzi do 5 metrów. Znajduje się w malowniczej i spokojnej okolicy. Słynie z ogromnej ilości szczupaków, sandaczy, okoni i węgorzy.
  • Jezioro Wigry – najgłębsze jezioro w Polsce (73 m głębokości). Warto się nad nie wybrać, gdy zamierzamy łowić węgorze, sieje, sielawy, okonie, szczupaki, sandacze oraz sumy.
  • Rzekę Odrę – idealny wybór, gdy lubimy łowić na rzece. W Odrze można znaleźć pełno jazi, kleni, sandaczy i szczupaków. Poza tym występuje w niej sporo karpi, krąpi, linów, uklei, cierników i jazgarzy.