profesjonalne wędki karpiowe wędziska jaxon do połowu karpii akcesoria wędkarskie dla każdego połowy ryb wędkami jaxon

Zanęta

post-img

Zanęta odgrywa kluczową rolę w trakcie łowienia, dlatego trzeba wybrać taką, która jest dostosowana do łowienia danego gatunku ryb. Do wyboru mamy zanęty o różnych smakach m.in. cięte czerwone robaki, mielone orzechy arachidowe, białe robaki oraz zanęty o zapachu owoców. Bardzo ważne jest tylko to, by nie były zbyt słodkie. Jeśli chodzi o zanętę to ma decydujący wpływ na skuteczność połowów i ilość złowionych ryb. Oczywiście, jeśli posiadamy chwilę wolnego czasu taką zanętę możemy wykonać sami. Chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić, to zapraszam do lektury.

Przygotowanie zanęty nie jest trudnym zadaniem. Warto zwrócić uwagę na jej zapach. Tak jak wspomniano wcześniej – nie może być zbyt słodki. Co więcej, do każdej z zanęt można dodać odpowiedni zapach, który stanowi wabik dla danego gatunku ryb. Jego odpowiedni dobór jest szczególnie ważny, gdy wybieramy łowisko, w którym żyje mnóstwo różnych gatunków ryb. Oczywiście zapachów jest wiele. Poza tym ten, który odpowiada danym rybom, inne będzie odstraszał, więc i ten aspekt należy mieć na uwadze. A zatem, jeśli postanowimy wzbogacić zanętę wanilią spodziewać się, że wokół niej zacznie pojawiać się coraz więcej  leszczy. Podobne działanie wykazują zapach cynamonowy, kokosowy, miodowy, jak również bardzo popularny karmelowy.

Przejdźmy teraz do samodzielnego przygotowania zanęty. Do wyboru mamy kilka składników. Do najpopularniejszych z nich zaliczamy: bułkę tartą i wysuszony chleb. Oprócz nich przydatne okazują się żwir, piasek lub kasza kukurydziana. Równie dużą popularnością cieszą się także otręby pszenne i słonecznik. Co więcej, aby nasza zanęta była jak bardziej zachęcająca można dodać do niej cukier puder lub przyprawę piernikową. Odpowiednim wyborem będą również czerwone robaki.

Cały sekret tkwi w tym, by nasza zanęta została dokładnie wymieszana. W pierwszej kolejności należy wszystkie suche produkty wrzucić do miski i połączyć je ze sobą, stopniowo dolewając wody. Trzeba uważać, by nie dodać jej zbyt dużo, ponieważ stworzenie z zanęty kulki może stać się problematyczne. Dlatego też lepiej regularnie sprawdzać poziom nawilżenia zanęty. Jak sprawdzić czy ma odpowiednią konsystencję? Wystarczy uformować kulkę, wziąć ją do ręski i rozetrzeć w dłoniach. Jeśli nie ma z tym żadnego problemu, to znaczy że składniki zostały wymieszane należycie.